Subota, Veljača 16, 2019
Prijava

Prijava

Korisničko ime *
Lozinka *
Zapamti me

Na vratima ovog turskog restorana u Munchenu je zaljepljen natpis koji je ostavio bez teksta sve koji su ga pročitali

  • Petak, 13 Ožujak 2015 00:00
  • Napisao/la  uredništvo

Mehmet Kürüc je 45-godišnjak koji u Munchenu ima svoj mali turski restoran. Mehmet je oduševio javnost jednim natpisom koji je zaljepljen na vratima njegovog restorana.

Mehmet, koga svi zovu ljubazno "Memo", je bivši biznismen iz Istanbula. Nakon dva neuspjela braka i propale firme, bio je toliko siromašan i očajan da je morao razbiti kase svoje djece kako bi došao do posljednjeg novca. Kada je došao u Njemačku, odlučio je otvoriti mali lokal u Munchenu.

Polako mu se vratila volja za život i posao je išao sve bolje. Onda je Memo napravio nešto što većina ne bi. Budući da on zna kako je kada nemate ništa, on je zalijepio ovaj natpis na svoj lokal:

"Dragi ljudi,

Gladni ste, a nemate novca? Kod nas možete jesti i kasnije platiti, ili neka vas Bog blagoslovi.

Niko ne treba da bude gladan!

Lazos Team"

Reakcije na ove riječi su ogromne. Nerjetko tri ili četiri osobe dnevno prihvate ponudu i često tek kasnije plate jelo. Ali sama gesta je dovela do toga da su ga mnogi ljudi zavoljeli i čestitali mu na njegovom posebnom činu.

 

 
Pročitano 1439 puta Poslijednja izmjena dana Petak, 13 Ožujak 2015 11:11

Odabrano

Pronađite nas na facebooku

moncler outlet online piumini moncler outlet woolrich outlet online woolrich outlet online woolrich outlet bologna golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet kate spade outlet coach outlet michael kors outlet