Subota, Veljača 23, 2019
Prijava

Prijava

Korisničko ime *
Lozinka *
Zapamti me

Evanđelje života - Uvodni dio

  • Nedjelja, 28 Rujan 2014 00:00
  • Napisao/la  Uredništvo

U uvodnom dijelu Evanđelja života radosna vijest života je u središtu Isusove poruke. Tu poruku Crkva radosno prihvaća i navješta hrabrom vjernošću svim ljudima.

Predočujući središnju jezgru svog poslanja Isus kaže: "Ja dođoh da život imaju, u izobilju da ga imaju" (Iv10, 10). Uistinu, Isus misli na onaj "novi" i "vječni" život u središtu s Ocem na koji je svojevoljno pozvan svaki čovjek u Sinu djelovanjem Duha Posvetitelja. Baš u takvom životu dobivaju puno značenje svi vidovi i trenutci čovjekova života.

Čovjek se prije svega poziva na puninu života koji nadilazi granice njegova ovozemaljskog postojanja, jer se sastoji u sudjelovanju u samom Božjem životu. Već u uvodnom dijelu Evanđelje života nas upozorava na nove prijetnje ljudskom životu. Nerjetko puta izgleda da najnovija zannstvena otkrića samo još više napadaju dostojanstvo ljudskog bića, odobravajući nove metode perfidnih zločina protiv života.

Cijele "moderne domokracije" vjerno prate taj trend usmrćivanja tolikih nedužnih ljudskih života, pravdajući se naizgled vrlo logičnim razlozima koji nakon nekog vremena dobiju i svoju potvrdu kroz različite ozakonjene metode eutanazije.

Zbog svega toga smatramo da je toliko važno ponovo navjestiti i razmotriti Radosnu vijest života, sjaj istine koji osvjetljava savjesti, jasno svjetlo koje bistri zamračeni pogled, nepresušno vrelo postojanosti i hrabrosti da bismo se suočili s uvijek novim izazovima što ih susrećemo na našem putu.

Pogledajte priloženu prezentaciju koja nas vodi kroz uvodni dio enciklike Evanđelje života.

Pročitano 1213 puta Poslijednja izmjena dana Nedjelja, 28 Rujan 2014 15:08
Više u ovoj kategoriji: Evanđelje života - 1.dio »

Molitveni susreti - teme

Pronađite nas na facebooku

moncler outlet online piumini moncler outlet woolrich outlet online woolrich outlet online woolrich outlet bologna golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet kate spade outlet coach outlet michael kors outlet