Subota, Veljača 23, 2019
Prijava

Prijava

Korisničko ime *
Lozinka *
Zapamti me

Evanđelje života - 1.dio

  • Ponedjeljak, 29 Rujan 2014 00:00
  • Napisao/la  uredništvo

Sveti Ivan Pavao II u prvom dijelu enciklike Evanđelje života ukazuje na sadašnje prijetnje ljudskom životu. Sveti Otac povezuje sadašnje  prijetnje ljudskom životu k korijenima nasilja otkrivenim u biblijskom izvještaju o prvom ubojstvu. Kajinovo ubojstvo svoga brata Abela nam daje uvid u veliku borbu ljudskog srca i posljedicama prolijevana nevine krvi. Božje pitanje odzvanja jasno danas kao i onda: "Gdje ti je brat tvoj?" i "Što si učinio?" Protuotrov grijehu začetom u srcu i provedenom u djelo, jest "škropljenička krv" što se ispunila u Kristu. Ta krv "otkupljuje, čisti i spašava", ali također objavljuje čovjeku da se "njegovo zvanje sastoji u iskrenom sebedarju".

Pogledajte priloženu prezentaciju.

Pročitano 1156 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 29 Rujan 2014 20:30

Molitveni susreti - teme

Pronađite nas na facebooku

moncler outlet online piumini moncler outlet woolrich outlet online woolrich outlet online woolrich outlet bologna golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet kate spade outlet coach outlet michael kors outlet