Subota, Veljača 23, 2019
Prijava

Prijava

Korisničko ime *
Lozinka *
Zapamti me

Evanđelje života - 3. dio

  • Srijeda, 15 Listopad 2014 00:00
  • Napisao/la  uredništvo

Bog, zbog svoje beskrajne ljubavi za čovječanstvo, zapovijeda svima, bez iznimke, da opslužuju njegov sveti Zakon, ako žele doći u raj. Božja zapovijed nikad nije odijeljenja od njegove ljubavi. 

Sveti Otac ukazuje na tri bitne osnove istinski čovječne civilizacije: život, zakon i ljubav. Sve tri  imaju svoje počelo u samome Bogu. Dakle, Božji zakon je sveto zakon. On dalje navodi da su i zemaljski i vječni život sveti jer samo nam Bog sam može dati sredstva (milost) s kojom i po kojoj možemo doći u raj i imati udjela u Njegovom božanskom životu: U Ponovljenom zakonu Bog kaže: "Ja usmrćujem i oživljujem." (Pnz 32,39). Svaki život od začeća do prirodne smrti, dakle, mora biti svima dragocjen i svi ga moraju njegovati i štiti.

Ljubav je neizmjerna, bezgraničena, vječna, nesebična i bezrezervna; ove osobine točno opisuju Božju beskrajnu ljubav. Upravo iz te ljubavi Bog izravno i pojedinačno stvara svaku ljudsku dušu na svoju vlastitu sliku i priliku.

Život, dakle, ostaje uvijek predragocjeni Božji dar i u posebnom je odnosu s Bogom, koji je životu jedina svrha. Stoge svaka povreda njegovog Svetoga zakona ili zapovijedi "Ne ubij!" povlači sa sobom kaznu.

Pročitano 1202 puta Poslijednja izmjena dana Srijeda, 15 Listopad 2014 07:42

Molitveni susreti - teme

Pronađite nas na facebooku

moncler outlet online piumini moncler outlet woolrich outlet online woolrich outlet online woolrich outlet bologna golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet kate spade outlet coach outlet michael kors outlet