Subota, Veljača 16, 2019
Prijava

Prijava

Korisničko ime *
Lozinka *
Zapamti me

Obiteljski pastoral

  • Srijeda, 02 Travanj 2014 00:00
  • Napisao/la  Uredništvo

Na našem četvrtom susretu iz serije Familiaris Consortio obraditi smo temu 'Obiteljski pastoral'.

U današnjem modernom društvu gdje se proklamira misao da život završava ondje gdje brak počima vrlo je bitno shvatiti da zanimanje i briga crkvene zajednice za bračni i obiteljski život, za njegovu kvalitetu i zdravlje, pripada samom poslanju Crkve. Služeći čovjeku, ona služi Kristu. Upravo radi toga i Crkva u Hrvatskoj želi domisliti i organizirati sustavni pastoral braka i obitelji i istodobno pružiti ruku suradnje svim ljudima dobre volje te društvenim strukturama u zajedničkom promicanju vrednota i dobrobiti braka i obitelji u hrvatskom društvu.

Susret smo počeli samom definicijom pastorala koji predstavlja mnogoliki rad crkvene zajednice potaknut Duhom Svetim, za ostvarenje Božjega nauma spasenja u vremenu, u odnosu prema čovjeku i njegovoj povijesti, u okviru stvarnih životnih okolnosti. Po naravi taj pojam ima oznaku djelovanja, izričito izražava zahtjeve koji su u svezi s konkretnim ili praktičnim te se ne gubi u apstraktnim stvarima, nego je nešto što je dijelom stvarnog tijela ljudskoga i crkvenoga života.

Priložena prezentacija donosi kratak uvid u smjernice djelovanja obiteljskog pastorala i govori o sljedećim aspektima:

  1. Etape obiteljskog pastorala
  2. Struktura obiteljskog pastorala
  3. Djelatnosti obiteljskog pastorala
  4. Obiteljski pastoral u teškim uvjetima

Pročitajte!

Pročitano 1612 puta Poslijednja izmjena dana Srijeda, 02 Travanj 2014 11:27
Više u ovoj kategoriji: « Zadaće kršćanske obitelji

Molitveni susreti - teme

Pronađite nas na facebooku

moncler outlet online piumini moncler outlet woolrich outlet online woolrich outlet online woolrich outlet bologna golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet kate spade outlet coach outlet michael kors outlet