Subota, Veljača 23, 2019
Prijava

Prijava

Korisničko ime *
Lozinka *
Zapamti me

Humanae Vitae - Enciklika o ispravnoj regulaciji poroda, 1. dio

  • Nedjelja, 20 Travanj 2014 00:00
  • Napisao/la  Uredništvo

Tema našeg susreta bila je enciklika Humanae vitae koju je napisao papa Pavao VI, a tema koje je ispravna regulacija poroda. U vrijeme pisanja ove enciklike svijet je već bio na velikoj tehnološkoj prekretnici gdje su pojedinci, a i cijele velike nacije počele otvarati pitanja prenapučenosti zemlje i tako dovele u pitanje najsvetije što je Bog ostavio čovjeku – prenošenje života. Danas, još više nego tada, ova tema je ne samo aktualna, nego i vrlo osjetljiva čak i nama katolicima.

U enciklici papa Pavao VI raščlanjuje dvije velike i bitne stvarnosti bračnog života: bračnu ljubav i odgovorno roditeljstvo, u njihovu međusobnom odnosu.

Prije svega, ispravna i temeljita raščlamba bračne ljubavi pretpostavlja ispravnu ideju o samom braku. On nije „djelo slučaja ili plod razvitka nesvjesnih prirodnih sila“, već zajedništvo osoba zasnovano na uzajamnom darivanju. Stoga ispravna prosudba o kontracepciji odgovornog roditeljstva pretpostavlja cjelovito gledanje na čovjeka i na njegov poziv.

Enciklika Pavla VI kao dokument vrhovnog učiteljstva Crkve predstavlja nauk ljudskog morala, a ujedno i kršćanskog, u jednoj od ključnih točaka. Podsjeća na načela morala, koja sačinjavaju objektivnu normu, upisanu u ljudsko srce.

Pročitajte u priloženoj prezentaciji pregled enciklike u kojoj papa podsjeća koja bi trebala biti cijena za prave vrijednosti u ovom području i koliko strpljivosti i napora treba da bi se one dosegnule.

Pročitano 1813 puta Poslijednja izmjena dana Petak, 02 Svibanj 2014 08:57

Molitveni susreti - teme

Pronađite nas na facebooku

moncler outlet online piumini moncler outlet woolrich outlet online woolrich outlet online woolrich outlet bologna golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet kate spade outlet coach outlet michael kors outlet