Subota, Veljača 16, 2019
Prijava

Prijava

Korisničko ime *
Lozinka *
Zapamti me

Biblijska slika savršene pobožnosti: Rebeka i Jakov

  • Subota, 27 Rujan 2014 00:00
  • Napisao/la  Uredništvo

Kako bi nam Ljudevit Montfortski što više približio pravu pobožnost prema Presvetoj Djevici Mariji pred nas stavlja biblijsku usporedbu Jakova i Ezava naspram njihova odnosa prema majci Rebeki. Ezav predstavlja sliku odbačenika, onoga koji vjeruje da u duhovnom životu može sam, da pomoć nije potrebna, on se nije brinuo da ugodi majci Rebeki.

S druge strane slika Jakova stavlja pred nas sliku predodređenika, onoga koji ponizno, blago i strpljivo ljubi i časti majku Rebeku. Jakov je onaj koji ne odlazi od kuće, on je onaj u kojega se može pouzdati...

Jakov i Ezav uistinu vjerno predstavljaju dva duhovna stanja prema Mariji, prema njenim lažnim i istinskim štovateljima. Koliko smo se samo puta u životu našli u ulozi Ezava, onoga koji misli samo na sebe, na ovozemaljsko, na onoga kojem ništa nije sveto. I kada imamo problema u svom životu, nemamo snage pozvati Spasitelja, nemamo snage pouzdati se u spasenje po njemu. Sve dok možemo gurati vlastitim snagama niti ne pokušavamo ponizno ljubiti Krista, ljubiti Mariju. Zapitajmo se koliko smo puta u životu bili Ezav.

Priložena prezentacija upravo otkriva Ezava i Jakova u svima nama i dobro je prepoznati se u tom svjetlu. I dati sve od sebe da postanemo Jakov, predodređenik, onaj koji nježno i istinski ljubi Mariju u dubini svog srca.

Prezentacija također objašnjava kako obavljati pravu pobožnost prema Presvetoj Djevici kod svete pričesti. Pogledajte.

Pročitano 1428 puta Poslijednja izmjena dana Subota, 27 Rujan 2014 12:14

Molitveni susreti - teme

Pronađite nas na facebooku

moncler outlet online piumini moncler outlet woolrich outlet online woolrich outlet online woolrich outlet bologna golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet kate spade outlet coach outlet michael kors outlet