Subota, Veljača 16, 2019
Prijava

Prijava

Korisničko ime *
Lozinka *
Zapamti me

Sveta Potvrda

  • Nedjelja, 19 Siječanj 2014 13:00
  • Napisao/la  Uredništvo

Tema našeg susreta je bila sakrament Potvrde ili Krizme. Danas se u svakodnevnom govoru sakrament potvrde naziva i krizmom, no, to ponekad može izazvati nepotrebnu jezičnu nejasnoću. Naime, krizma je grčka riječ koja znači pomast, pomazanje, odnosno označava mješavinu maslinovog ulja i balzama, koju posvećuje biskup na Veliki četvrtak, točnije na prijepodnevnoj Misi posvete ulja.

Sakrament Potvrde je sakrament po kojemu primamo puninu Duha Svetoga da po milosti Njegovoj zrelo svjedočimo svoju vjeru i svoju pripadnost Crkvi. To je sakrament po kojemu krizmanik ulazi u "svijet odraslih" u vjeri.

Pogledajte priloženu prezentaciju i vođeni naznačenim odlomcima iz KKCa obnovimo svoju vjeru i trajni pečat koji smo dobili po Duhu Svetom.

Pročitano 1569 puta Poslijednja izmjena dana Nedjelja, 26 Siječanj 2014 11:40

Srodni sadržaj (po oznakama)

Više u ovoj kategoriji: « Krštenje Euharistija »

Molitveni susreti - teme

Pronađite nas na facebooku

moncler outlet online piumini moncler outlet woolrich outlet online woolrich outlet online woolrich outlet bologna golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet kate spade outlet coach outlet michael kors outlet