Srijeda, Siječanj 23, 2019
Prijava

Prijava

Korisničko ime *
Lozinka *
Zapamti me

Odgovor na pitanje: Mogu li Sveto pismo predavati samo svećenici ili redovnici osposobljeni za to?

  • Utorak, 03 Ožujak 2015 00:00
  • Napisao/la  Uredništvo

Nijedan papa nije nikada postavio slično ograničenje, a to nije učinila ni bilo koja vatikanska kongregacija. Takvo bi ograničenje bilo moguće postaviti samo kad bi svećenici i osposobljeni redovnici - i nitko drugi - imali dužnost širiti vjeru, ali to nije tako. Svi smo mi pozvani prihvatiti istinu, živjeti po njoj i širiti je. Sveopće poslanje (Mt 28,19-20) bilo je na poseban način predano apostolima, ali ono se odnosi na sve nas. Jedan od načina na koji možemo provoditi evangelizaciju jest poučavanje naših sužupljana Bibliji. (Sveti Augustin je kazao da ljudi koji ne znaju za Evanđelja, ne znaju ni za Krista - to je dobro držati na umu.) U svakoj župi - ako ih se potrudite pronaći - postoje laici dobro upućeni u Sveto pismo, kojima nije stalo do puke igre riječima, i koji su sposobni vjernicima točno prenijeti učenje Crkve o Svetom pismu.

Pročitano 1481 puta Poslijednja izmjena dana Srijeda, 18 Ožujak 2015 09:54

Duhovnost

Pronađite nas na facebooku

moncler outlet online piumini moncler outlet woolrich outlet online woolrich outlet online woolrich outlet bologna golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet kate spade outlet coach outlet michael kors outlet